Identifikohu pėr tė parė mesazhet private 
Identifikim: Fjalėkalim:   
  Shkodra - ForumiShkodran
  Shkodra Qyteti Humorit Me Tradita Te Lashta Kulturore
Hyrje  Portali  Chat  Downloads  Video  E-M@IL  Ndihme  Kėrko  Lista e Anėtarėve  Grupet e Anėtarėve  Paneli Anėtarit  Regjistrohu

Mozilla Firefox feston pesė vjetorin
Kėrce tek:  
Posto temė tė re   Pėrgjigju temės    Shkodra - ForumiShkodran Faqja Kryesore » Informatikė & Internet.
Autori Mesazh
Shkodra
Admin
Admin


Anėtarėsuar: 18 Nov 2006
Mesazhe: 391
Vendodhja: Sofra Shkodrane Online
MesazhPostuar: Fri Nov 13, 2009 5:39 pm Pėrgjigju me kuotė

Pėrvjetori i pestė i browserit tė fuqishėm festohet me projekte tė reja pėr tė ardhmen, njė version i lėvizshėm dhe njė rrugė pėr tė zbuluat versionin 4.0. Mbi njė miliard shkarkime, mė shumė se 1.000 vullnetarė aktive qė pėrdorin kodin e tij, pėrfshirė 600 nxėnės nė 57 institucione tė vendeve tė ndryshme, mbi 6.000 komunitete rreth botės kanė kontribuar nė zhvillimin e add-ons, njė nga mė dinamiket nė Itali, nė tė gjithė tregun botėror arrin 24,7%, ose 300 milionė pėrdorues, kėto janė vetėm disa nga tė dhėnat e Firefox-it, browserit Mozilla (www.mozilla.org).

Firefox ėshtė pėrdorur pėr herė tė parė mė 9 nėntor 2004, ndėrsa sot “dhelpra e zjarrit” ėshtė 5 vjeē dhe ka 29 versione tė pėrkthyera dhe tė pėrshtatura nė shumė gjuhė tė botės.

"Njė nga sekretet e suksesit tė Mozilla-s," thotė Tristan Nitot, presidenti i Mozilla Europės, "ėshtė shkalla e lartė e pėrdorimit tė kėtij browseri tė besueshm dhe tė shpejtė. "

Versioni pėrfundimtar i Firefox-Mobile 1.0, ėshtė planifikuar te dalė nė fund tė vitit.
_________________Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Vizito websitin e shkruesit
Shfaq mesazhe nga:   
Posto temė tė re   Pėrgjigju temės    Shkodra - ForumiShkodran Faqja Kryesore » Informatikė & Internet.


 
Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ju nuk mund tė modifikoni postimet tuaja nė kėtė forum
Ju nuk mund tė fshini postimet tuaja nė kėtė forum
Ju nuk mund tė votoni nė votimet e kėtij forumi


ForumiShkodran developed by: Genti & [A-SHKODRANI]
Powered by phpBB © 2008 phpBB Group