Identifikohu pėr tė parė mesazhet private 
Identifikim: Fjalėkalim:   
  Shkodra - ForumiShkodran
  Shkodra Qyteti Humorit Me Tradita Te Lashta Kulturore
Hyrje  Portali  Chat  Downloads  Video  E-M@IL  Ndihme  Kėrko  Lista e Anėtarėve  Grupet e Anėtarėve  Paneli Anėtarit  Regjistrohu

Thellohet deficiti tregtar me 14 pėrqind
Kėrce tek:  
Posto temė tė re   Pėrgjigju temės    Shkodra - ForumiShkodran Faqja Kryesore » Tema shoqėrore
Autori Mesazh
Staf-Shkodra
Guest
MesazhPostuar: Fri Sep 12, 2008 3:50 pm Pėrgjigju me kuotė

Thellohet deficiti tregtar me 14 pėrqind

Deficiti tregtar ka vijuar tė thellohet gjatė 8 muajve tė parė tė kėtij viti.

Orjeta Zhupa

Premte, 12 Shtator 2008 16:14:00Deficiti tregtar ka vijuar tė thellohet gjatė 8 muajve tė parė tė kėtij viti. Sipas shifrave tė dhėna nga dogana nė tetė muajt e parė tė kėtij viti deficiti tregtar ka qenė 203.5 miliardė lekė nga 178.3 miliardė lekė qė ishte tė njėjtėn periudhė tė vitit tė kaluar.
Megjithėse ne total si eksportet dhe importet janė rritur, deficiti ka vijuar tė thellohet, dhe kjo tregon se prodhimet e importit kanė vijuar tė mbytin tregun vendas.

Drejtori i Pėrgjithshėm i Doganave, Pėrparim Dervishi - u shpreh se nė total janė arritur tė mblidhen rreh 67 miliard lekė. sipas tij, nė rritjen e tė ardhurave kanė ndikuar mallrat e akcizės. Tė dhėnat e Doganave tregojnė se muaji gusht ka shėnuar fluksin mė tė madh tė importeve ne vend.

Karburantet, cigaret, kafeja dhe birra janė zhdoganuar me shumė gjatė kėtij viti, kjo krahasuar me tė njėjtėn periudhė tė njė viti mė parė.
Shfaq mesazhe nga:   
Posto temė tė re   Pėrgjigju temės    Shkodra - ForumiShkodran Faqja Kryesore » Tema shoqėrore


 
Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ju nuk mund tė modifikoni postimet tuaja nė kėtė forum
Ju nuk mund tė fshini postimet tuaja nė kėtė forum
Ju nuk mund tė votoni nė votimet e kėtij forumi


ForumiShkodran developed by: Genti & [A-SHKODRANI]
Powered by phpBB © 2008 phpBB Group