Identifikohu pėr tė parė mesazhet private 
Identifikim: Fjalėkalim:   
  Shkodra - ForumiShkodran
  Shkodra Qyteti Humorit Me Tradita Te Lashta Kulturore
Hyrje  Portali  Chat  Downloads  Video  E-M@IL  Ndihme  Kėrko  Lista e Anėtarėve  Grupet e Anėtarėve  Paneli Anėtarit  Regjistrohu

Gjirokastėr, gjobiten 612 shoferė
Kėrce tek:  
Posto temė tė re   Pėrgjigju temės    Shkodra - ForumiShkodran Faqja Kryesore » Aktualitete shoqėrore.
Autori Mesazh
Staf-Shkodra
Guest
MesazhPostuar: Wed Sep 10, 2008 5:08 pm Pėrgjigju me kuotė

Gjirokastėr, gjobiten 612 shoferė

Operacioni "Siguria e jetės" do tė vijojė edhe nė rrethet e Pėrmetit dhe Tepelenės duke patur si synim mbajtjen nėn kontroll tė fluksi tė qarkullimit rrugor dhe ndėshkimin ligjor tė drejtuesve tė automjeteve tė cilėt gjatė lėvizjes shkelin rregullat e Kodit Rrugor.

Blerim Kore

Merkure, 10 Shtator 2008 11:24:00Operacioni i koduar “Siguria e Jetės”, ndėrmarrė nga Sektori i Qarkullimit Rrugor nė Drejtorinė e Policisė sė Qarkut Gjirokastėr nė bashkėpunim me Komisariatin e Policisė Gjirokastėr , mbėshtetur edhe nga forcat e F.N.SH-sė vazhdon tė mbajė nėn kontroll lėvizjen e rėnduar tė trafikut tė automjeteve nė rrugėn kombėtare Gjirokastėr-Kakavije duke ndėshkuar drejtuesit e mjeteve tė cilėt nuk respektojnė rregullat e qarkullimit rrugor. Sipas burimeve zyrtare nė Drejtorinė e Policisė sė Gjirokastrės, numri i gjobave tė vendosura gjatė ditėve tė zhvillimit tė kėtij operacioni llogaritet nė 612 masa administrative me vlerė financiare prej rreth 420 mijė lekė. Sipas zėdhėnėsit tė Policisė sė Gjirokastrės, Gentian Mullai, “gjatė kėsaj kohe nga postoblloqet e policisė janė bllokuar 61 autovetura tė cilat qarkullonin pa dokumentacionin pėrkatės ndėrkohė qė janė hequr xhamat e zinj tė 36 autveturave veprim i shoqėruar edhe me masa administrative”.

Ndėrkohė operacioni "Siguria e jetės" do tė vijojė edhe nė rrethet e Pėrmetit dhe Tepelenės duke patur si synim mbajtjen nėn kontroll tė fluksi tė qarkullimit rrugor dhe ndėshkimin ligjor tė drejtuesve tė automjeteve tė cilėt gjatė lėvizjes shkelin rregullat e Kodit Rrugor.
Shfaq mesazhe nga:   
Posto temė tė re   Pėrgjigju temės    Shkodra - ForumiShkodran Faqja Kryesore » Aktualitete shoqėrore.


 
Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ju nuk mund tė modifikoni postimet tuaja nė kėtė forum
Ju nuk mund tė fshini postimet tuaja nė kėtė forum
Ju nuk mund tė votoni nė votimet e kėtij forumi


ForumiShkodran developed by: Genti & [A-SHKODRANI]
Powered by phpBB © 2008 phpBB Group