Identifikohu pėr tė parė mesazhet private 
Identifikim: Fjalėkalim:   
  Shkodra - ForumiShkodran
  Shkodra Qyteti Humorit Me Tradita Te Lashta Kulturore
Hyrje  Portali  Chat  Downloads  Video  E-M@IL  Ndihme  Kėrko  Lista e Anėtarėve  Grupet e Anėtarėve  Paneli Anėtarit  Regjistrohu

Qato kampioni i ri i botės nė boks
Kėrce tek:  
Posto temė tė re   Pėrgjigju temės    Shkodra - ForumiShkodran Faqja Kryesore » Sporti shqiptar.
Autori Mesazh
Nest_shkodrani
Sop
Sop


Anėtarėsuar: 19 Nov 2006
Mesazhe: 40
Vendodhja: Angli
MesazhPostuar: Tue Apr 08, 2008 4:36 pm Pėrgjigju me kuotė

Kreshnik Qato ėshtė kampioni i ri botės nė sportin e boksit nė kategorinė pasha e mesme. Boksiori durrėsak ka marrė dje nė mbremje titullin kampion bote tė federatės WBF pasi ka mundur qė tė mposht me pikė pas 12 raundesh portugezin Viktor Sa. Portugezi kishte gjithėsej 16 ndeshje tė fituara dhe 4 katėr tė humbur, ndersa kapmioni ynė botėror Kreshnik Qato e cconė nė 23 numrin e fitoreve. Edhe kėtė radhė boksiori durrsak nuk i zhgenjeu fansat e tij tė shumtė, tė cilėt si rallė herė kishin mbushur pallatin e sportit Asllan Rusi.

Qatos i ėshtė dashur tė kapėrcej njė "knock-doėn" nė raundin e parė, duke vijuar tė reagojė nė 11 raundet e tjera dhe duke triumfuar ndaj portugezit Vitor Sa. Nė njė ndeshje tė barazpeshuar, ka qenė boksieri portugez ai qė e ka nisur mė mirė takimin, por shqiptari Qato, i pėrkrahur edhe nga publiku i zjarrtė, ka filluar gradualisht tė marrė nė dorėn fatin e ndeshjes, duke synuar ta fitojė atė me pikė. Megjithatė, portugezi ka rezistuar raund pas raundi, duke u mbrojtur mjaft mirė dhe duke e detyruar Qaton tė hapej, ēka e bėnte atė mė tė predispozuar pėr t'u goditur nga kundėrshtari. Por Qato ka bėrė diferencėn me volumin mė tė madh tė lojės dhtė lojės dhe nė pėrfundim, boksieri i mirėnjohur shqiptar ka korrur njė fitore me pikė, qė nė fakt ishte edhe njė vendim unanim i 3 gjyqtarėve tė ndeshjes. Gjyqtarėt kanė vlerėsuar boksierin tonė me 119, 118 dhe 120 pikė, ndersa portugezin me 110, 111 dhe 109 pikė. Nė pėrfundim tė ndeshjes boksieri durrsak ka patur edhe njė dedikim tė veēantė pėr kėtė fitore tė tij, tė cilėn ia ka kushtuar publikut shqiptar dhe viktimave tė Gėrdecit.
_________________
Me ken shkodran tana i ban;)Nuk asht rren por fakt:)
MSN Messenger
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh Vizito websitin e shkruesit
Shfaq mesazhe nga:   
Posto temė tė re   Pėrgjigju temės    Shkodra - ForumiShkodran Faqja Kryesore » Sporti shqiptar.


 
Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ju nuk mund tė modifikoni postimet tuaja nė kėtė forum
Ju nuk mund tė fshini postimet tuaja nė kėtė forum
Ju nuk mund tė votoni nė votimet e kėtij forumi


ForumiShkodran developed by: Genti & [A-SHKODRANI]
Powered by phpBB © 2008 phpBB Group