Identifikohu pėr tė parė mesazhet private 
Identifikim: Fjalėkalim:   
  Shkodra - ForumiShkodran
  Shkodra Qyteti Humorit Me Tradita Te Lashta Kulturore
Hyrje  Portali  Chat  Downloads  Video  E-M@IL  Ndihme  Kėrko  Lista e Anėtarėve  Grupet e Anėtarėve  Paneli Anėtarit  Regjistrohu

Aleanca Kristiano-Muslimane
Kėrce tek:  
Posto temė tė re   Pėrgjigju temės    Shkodra - ForumiShkodran Faqja Kryesore » Agnosticizėm dhe ateizėm.
Autori Mesazh
RaPSouL
Aop
Aop


Anėtarėsuar: 24 Nov 2006
Mesazhe: 335
Vendodhja: ForumiShkodran
MesazhPostuar: Fri Nov 24, 2006 9:49 pm Pėrgjigju me kuotė

Ne profecite islamike besohet se te krishteret dhe muslimanet do bashkohen ne nje te ardhme per te luftuar nje armik te perbashket.

Ky armik mund te jete AntiKrishti, apo Mesia i rreme(Dexhalli).

Si mendoni, a ekzistojne mundesite e nje aleance te tille, kunder forcave ateiste?

Cilet faktore mund ta perkrahin apo pengojne dicka te tille?
_________________
Shkodra NetWork
Yahoo Messenger MSN Messenger
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Vizito websitin e shkruesit
Staf-Shkodra
Guest
MesazhPostuar: Sat Feb 16, 2008 5:56 pm Pėrgjigju me kuotė

Kjo, ne te vertete, do te ishte dicka shume e mire!
Por, sipas mendimit tim, nuk arrihet kurre nje aleance mes te krishtereve e myslimaneve, per shkak te ideologjise qe te dy llojet e besimeve kane krijuar per njeri-tjetrin.

Sado ateiste e jo besimtare te kete ne bote prape se prape ka shume fuqi e perhapje burokracia fetare, nqs mund ta quajme dot keshtu, sa qe nuk arrihet kurre ateizmi deri ne 100%.

Nejse, edhe se mund te hedhim hipoteza apo te bejme supozime, cdo gje tregohet me kohen...
Shfaq mesazhe nga:   
Posto temė tė re   Pėrgjigju temės    Shkodra - ForumiShkodran Faqja Kryesore » Agnosticizėm dhe ateizėm.


 
Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ju nuk mund tė modifikoni postimet tuaja nė kėtė forum
Ju nuk mund tė fshini postimet tuaja nė kėtė forum
Ju nuk mund tė votoni nė votimet e kėtij forumi


ForumiShkodran developed by: Genti & [A-SHKODRANI]
Powered by phpBB © 2008 phpBB Group