Albania Shkodra
Shenimet shikohen vetem nga Anetaret. Shenimi i Fundit - padukeshem
Lajmet

Shkodra LajmeVendiAksidentohet makina e eskortės sė Berishės plagosen 2 persona   
Aksidentohet makina e eskortės sė Berishės plagosen 2 persona


SARANDĖ- Pasditen e sotme njė prej makinave tė eskortės sė kryeministrit Berisha, qė e shoqėronte gjatė fushatės elektorale ka dalė nga rruga, ndėrsa kanė mbetur tė plagosur dy persona qė udhėtonin nė tė.

Aksidenti ndodhi sot nė Qafė Gjashtė tė Sarandės, ndėrsa policia deklaron se shkak pėr tė ėshtė bėrė shpejtėsia e madhe me tė cilin lėvizte mjeti.

Po sipas burimeve tė policisė, personat e pėrfshirė nė aksident janė transportuar menjėherė drejt spitalit. Drejtori i spitalit "Petro Nako" tė Sarandės, Arben Vogli, tha se gjendja e dy tė plagosurve ėshtė stabilizuar dhe pas analizave paraprake ata do tė udhėtojnė drejt Tiranės. Vogli tha se tė dy pacientėt kanė marrė plagė tė lehta nė kraharor.


Nga Shkodra, Shtune, 30 Prill 2011 20:12, Komentet(0)
Komentet


Njoftime ©2003-2012 Shkodra