Albania Shkodra
Shenimet shikohen vetem nga Anetaret. Shenimi i Fundit - padukeshem
Lajmet

Shkodra LajmeKosovaAeroporti i Prishtinės merr emrin "Adem Jashari"   
Aeroporti i Prishtinės merr emrin "Adem Jashari"


PRISHTINĖ- Aeroporti Ndėrkombėtar i Prishtinės emėrtohet me emrin e komandantit legjendar tė UĒK-sė, Adem Jashari, ndėrsa autostrada Vermicė-Merdare me emrin e presidentit historik tė Kosovės, Ibrahim Rugova.

Propozimet janė miratuar nė mbledhjen e sotme tė Qeverisė nė dorėheqje tė Republikės sė Kosovės.
"Duke dhėnė pėlqimin pėr emėrimin e Aeroportit Ndėrkombėtar tė Prishtinės 'Adem Jashari', respektojmė tė kaluarėn dhe tė sotmen", tha Kryeministri Thaēi, i cili propozoi qė Qeveria tė japė pėlqimin edhe pėr emėrimin e autostradės Vėrmicė-Merdare me emrin e presidentit Ibrahim Rugova.

Propozimi pėr emėrtimin e Aeroportit ka qenė i Bordit tė tij, ndėrsa propozimin pėr emėrtimin e autostradės e ka dhėnė kryeministri Thaēi, ka bėrė tė ditur zv/kryeministri Hajredin Kuēi.

Nė mbledhjen e sotme tė qeverisė u miratua edhe vendimi pėr vazhdimin e shpronėsimeve tė pronave nė brezin e autostradės Vermicė-Merdare, nė zonat kadastrale tė komunės sė Suharekės.


Nga Shkodra, Premte, 05 Nentor 2010 20:49, Komentet(0)
Komentet


Njoftime ©2003-2012 Shkodra