Albania Shkodra
Shenimet shikohen vetem nga Anetaret. Shenimi i Fundit - padukeshem
Lajmet

Shkodra LajmeNderkombetareAmerikania, mė e vjetra nė botė ėshtė 115 vjec   
Amerikania, mė e vjetra nė botė ėshtė 115 vjec


Eunice Sanborn nga Teksasi ėshtė personi mė i vjetėr nė botė, ndėrsa familjarėt e saj deklarojnė se ajo ėshtė njė vit mė e vjetėr se tė dhėnat zyrtare. Tė dhėnat tregojnė se Sanborn ėshtė 114, ndėrsa familja e saj pretendon se ajo ėshtė me tė vėrtetė 115. Sanborn u vu nė qendėr tė vėmendjes pas vdekjes sė murgut francez nė ishullin e Karaibeve, nė moshėn 114 vjecare, i cili ishte konsideruar personi mė i vjetėr nė botė. Gruaja ka mbushur 115 vjet mė 20 korrik dhe datėlindja e saj nuk ėshtė viti 1896, sic deklarohet por 1985.


Nga Shkodra, Premte, 05 Nentor 2010 20:47, Komentet(0)
Komentet


Njoftime ©2003-2012 Shkodra