Albania Shkodra
Shenimet shikohen vetem nga Anetaret. Shenimi i Fundit - padukeshem
Lajmet

Shkodra LajmeKosovaKosovė, lirohet biznesmeni, u rrėmbye 1 muaj mė parė   
Kosovė, lirohet biznesmeni, u rrėmbye 1 muaj mė parė


PRISHTINE- Policia e Kosovės njoftoi se ėshtė liruar biznesmeni Azem Morina, i rrėmbyer njė muaj mė parė. Morina, qė ėshtė pronar i firmės “Gllareva”, qe rrėmbyer nga persona tė panjohur mė 21 shtator nė fshatin Gllarevė tė Klinės.

Nė njė njoftim tė Policisė sė Kosovės, thuhet deri mė tani Policia ka arritur tė arrestojė gjashtė persona si tė dyshuar tė mundshėm.

“I rrėmbyeri Azem Morina ėshtė liruar dje nė orėt e vona tė natės, nė Rajonin e Prishtinės dhe gjendja e tij shėndetėsore ėshtė vlerėsuar e mirė”, thuhet nė komunikatėn e Policisė, por duke mos dhėnė detaje nė lidhje me motivin e rrėmbimit dhe mėnyrėn e lirimit tė Morinės.

Policia e Kosovės ka deklaruar se ėshtė duke i vazhduar hetimet lidhur me kėtė rast duke paralajmėruar arrestime tjera.


Nga Shkodra, Diele, 31 Tetor 2010 15:46, Komentet(0)
Komentet


Njoftime ©2003-2012 Shkodra