Albania Shkodra
Shenimet shikohen vetem nga Anetaret. Shenimi i Fundit - padukeshem
Lajmet

Shkodra LajmeRajoni   
Vukēeviē: Nuk ka tė dhėna pėr vdekjen e MlladiēBEOGRAD- Nuk ka asnjė lloj tė dhėne se Ratko Mladiē, i kėrkuar nga Gjykata e Hagės ka vdekur, deklaroi prokurori serb pėr krimet e luftės, Vladimir Vukēeviē.
...


Nga Shkodra, Diele, 31 Tetor 2010 15:45, Komentet(0), Lexo tė gjithė
BE-ja i bėn presion Maqedonisė pėr ndėrrimin e emrit


Kryeministri grek, Jorgos Papandreu dhe ai i Maqedonisė, Nikolla Gruevski, pritet sot tė takohen nė Bruksel pėr tė biseduar lidhur me zgjidhj ...


Nga Shkodra, Premte, 29 Tetor 2010 18:32, Komentet(0), Lexo tė gjithė
Kroaci-Bosnje e Turqi bashkė nė njė forum ekonomik


NJU JORK- Ministrat e Punėve tė Jashtme tė Kroacisė, Bosnje-Hercegovinės dhe Turqisė, pėrkatėsisht Gordan Jandrokoviē, Sven Alkalaj dhe Ahmet Davutoglu, nė takimin e pėrba ...


Nga Shkodra, Shtune, 25 Shtator 2010 18:24, Komentet(0), Lexo tė gjithė
Serbia do tė rishohė rezolutėn me BE-nė


BEOGRAD- Ministri i Jashtėm gjerman, Gido Westerwele, ka deklaruar nė Begrad se Serbia duhet tė pėrballet me faktin se Kosova ėshtė e pavarur dhe bėri thirrje pėr bisedime m ...


Nga Shkodra, Premte, 27 Gusht 2010 17:32, Komentet(0), Lexo tė gjithė
Zjarret nė Greqi evakuohen 400 turistė nga ishulli Samos


ATHINE- Rreth 400 turistė, kryesisht nga vendet skandinave, janė evakuuar nga hotelet bregdetare nė Samos pėr shkak tė zjarreve pyjore, tė cilėt kanė pėrfshirė ishullin gre ...


Nga Shkodra, Marte, 03 Gusht 2010 21:09, Komentet(0), Lexo tė gjithė
Beogradi i dėrgon notė proteste Sarajevės


BEOGRAD-Beogradi zyrtar i ka dėrguar sot njė notė proteste Sarajevės zyrtare pasi njė ditė mė parė anėtari kroat i Presidencės sė Bosnjės dhe Hercegovinės, Zeljko Komsic th ...


Nga Shkodra, Marte, 20 Korrik 2010 18:57, Komentet(0), Lexo tė gjithė
Grekėt e Shqipėrisė


Nė janar 2011 qeveria shqiptare ka premtuar se do tė nisė regjistrimin e popullsisė nė vend pėr herė tė parė sipas etnisė dhe fesė. Sipas Ekzeku ...


Nga Shkodra, Premte, 16 Korrik 2010 19:34, Komentet(0), Lexo tė gjithė
Zhbogar: Nė nėntor Maqedonia bėhet anėtare e NATO-s


WASHINGTON- Maqedonia, deri nė nėntor tė kėtij viti, do tė anėtarėsohet nė NATO, e mė pas edhe nė BE, ka deklaruar ministri i Jashtėm i Sllovenisė, Samuel Zhbogar, pas tak ...


Nga Shkodra, Enjte, 15 Korrik 2010 20:09, Komentet(0), Lexo tė gjithė
Bramertz: Kapja e Mlladic, domosdoshmėri


Kryeprokurori i gjykatės sė Hagės, Serge Bramertz ka deklaruar se arrestimi i gjeneralit Ratko Mlladic ėshtė njė domosdoshmėri pėr besimin e BE-sė tek Serbia.


Nga Shkodra, Diele, 11 Korrik 2010 23:07, Komentet(0), Lexo tė gjithė
Masakra e Srebrenicės, Obama: Tė arrestohet Mlladic


SHBA- Presidenti amerikan, Barak Obama, ka bėrė thirrje pėr dyfishimin e pėrpjekjeve pėr kapjen e Ratko Mlladic, i akuzuari kryesor pėr masakrėn e Srebrenicės.

...


Nga Shkodra, Diele, 11 Korrik 2010 21:34, Komentet(0), Lexo tė gjithė
14 Faqe 1 2 3 4 5 ... E Fundit »


Njoftime ©2003-2012 Shkodra